به وبسایت اولد گیمز برترین مرجع بازی های قدیمی خوش آمدید!

آموزش بازی سنتی جذاب و پرتحرک “زو”

بازی سنتی و بسیار جذاب زو

یکی دیگر از بازی های سنتی و قدیمی ایرانی بازی زو میباشد که بسیار جالب و پر تحرک است.این بازی از زمان های قدیم و تا به امروز به علت جذابیت و تحرکی که دارد توانسته است جایگاه خود را به نوعی در جامعه حفظ کند.ولی باز هم نتوانسته است تمام اقشار جامعه را به خود جذب کند و ممکن است نسل های بعد از ما حتی اسم این بازی پر شور و نشاط را به خاطر نیاورند.در امروز سایت اولد گیمز مطلبی را آماده کرده است که به شما چگونگی بازی زو را آموزش میدهد.

zoo

 

 

آموزش بازی:

افراد به دو دسته ی مساوی ۱ و ۲ تقیسم میشوند. اعضای گروه ۱ به ترتیب (یک یا دو نفر) با گفتن کلمه ی زو و کشیدن آن شروع به حرکت به سمت گروه ۲ میکنند که وظیفه ی آنان گرفتن و دست زدن به اعضای گروه ۲ است که اگر دستشان به اعضای گروه ۲ بخورد و زو گفتنشان قطع نشود و بازگردند اعضای گروه ۲ که دست اعضای گروه ۱ به آن ها برخورد کرده است حذف میشوند. ولی اگر اعضای گروه ۲ بتوانند اعضای گروه ۱ را نگه دارند و زو قطع شود. عضو گروه ۱ حذف خواهد شد و بازی به همین روال پیش میرود.

zooooo

امید وارم که این بازی جالب را حتما انجام بدهید و از آن لذت ببرید.شما می توانید مرخصی a response, or trackback از سایت خود ارسال کنید
Banner

Banner

پرسش و پاسخ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

PulSe Team