میکرو جنیوس یا نینتندو ای اس و یا فامیکام؟

میکرو جنیوس یا نینتندو ای اس و یا فامیکام؟

NES – Micro Genius – Famicom

میکرو چه بود؟ چه فرقی با کنسول محبوب نینتندو ای اس یا فامیکام دارد؟ این فرق چگونه و در چه مواردی است؟ امروز در اولد گیمز میخواهیم میکرو را معرفی کنیم. سیستم نینتندو ای اس در سال 1983 توسط شرکت ژاپنی نینتندو ساخته و طراحی شد و با بازی های 8 بیتی و جذاب خود توانست به سرعت جای آتاری و دیگر کنسول های آن دوران را بگیرد. نینتندو ای اس در آمریکا با این نام شناخته میشد ولی در ژاپن به فامیکام یا Family Computer شهرت داشت. بگذریم…

NES Micro

تصویری از کنسول نینتندو ای اس

چرا شما این کنسول را نمیشناسید؟ پاسخ در اینجاست که شما هیچ موقع با این کنسول بازی نکرده اید و حتی نینتندو ای اس را از نزدیک ندیده اید. این کنسول در زمان خود به ایران وارد نشد و ایران را از بازی های جذاب خود بی بهره گذاشت.

تصویری از کنسول میکرو

تصویری از کنسول میکرو

و اما کنسول میکرو… میکرو جنیوس یک شرکت تایوانی بود که با نسخه های کپی فراوان و مختلف از فامیکام یا نینتندو ای اس وارد ایران و کشور های بسیاری شد که از داشتن کنسول محبوب نینتندو ای اس محروم بودند و بازی های 8 بیتی جذاب آن دوران را به خانه های بسیاری از شما آورد.

لوگو محبوب و معروف میکرو

لوگو محبوب و معروف میکرو

سر انجام پس از آمدن کنسول های 16 بیتی نظیر سوپر نینتندو (SNES) و سگا (SMD) میکرو جنیوس از میان رفت و در سال 1994 این شرکت تایوانی کاملا منحل شد.

آخرین نظرات

پیشنهاد امروز